AC Milan nie zagra w Lidze Europy!

Piłka nożna
AC Milan nie zagra w Lidze Europy!
fot. PAP

AC Milan nie zagra w europejskich pucharach w sezonie 2019/2020 z powodu naruszenia zasad finansowego fair play - ogłosił Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Klub Krzysztofa Piątka miał wystąpić w rozgrywkach Ligi Europy.

W piątek Trybunał Arbitrażowy ds. sportu (CAS) wydał oficjalny zakaz uczestnictwa AC Milanu w rozgrywkach europejskich. Wiadomo było od dłuższego czasu, że klub boryka się z lekkimi problemami finansowymi.

 

"Rossoneri" mogli odwołać się od tej decyzji i wystąpić w Lidze Europy, jednak problemy z wysokościami pensji zawodników mogłyby jeszcze bardziej zaszkodzić drużynie z Mediolanu. Włodarze postanowili nie odwoływać się od decyzje CAS, przez co zyskali czas na zrobienie "porządków" w swoich finansach.

 

Finansowe fair play (FFP) to zbiór reguł, które mają zwalczać nieograniczone "pompowanie" pieniędzy do klubów przez bogatych sponsorów i właścicieli. W myśl tych przepisów wydatki mają być uzależnione od przychodów, a straty nie mogą przekroczyć określonych kwot. FFP ma wyrównywać szanse i nie dopuścić do pogłębiania się różnic między kilkoma największymi klubami w Europie a resztą stawki.

 

AC Milan skończył poprzedni sezon na 5. miejscu tuż za plecami derbowego rywala Interu, co gwarantowało udział w fazie grupowej Ligi Europy.

 

 

mż, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze