Holenderki i Szwedki w półfinale mistrzostw świata kobiet

Holenderki pokonały w Valenciennes Włoszki 2:0, a Szwedki wygrały w Rennes z Niemkami 2:1 w ćwierćfinałach piłkarskich mistrzostw świata. Zwyciężczynie tych meczów zagrają ze sobą w półfinale. Drugą parę tworzą Amerykanki i Angielki.

Bramki dla Holandii padły w drugiej połowie. W 70. minucie gola strzeliła Vivianne Miedema, a dziesięć minut później wynik ustaliła Stefanie Van der Gragt.

W rywalizacji Niemek ze Szwedkami do przerwy był remis 1:1. Niemki objęły prowadzenie w 16. minucie, a sześć minut później wyrównała Sofia Jakobsson. Trzy minuty po przerwie zwycięską bramkę dla reprezentacji Szwecji strzeliła Stina Blackstenius.

Wcześniej do półfinału awansowały reprezentacje USA i Anglii. W najlepszej czwórce mundialu Amerykanki, które w piątek pokonały Francuzki 2:1, meldowały się w każdej z ośmiu edycji, tj. od 1991 roku. W piątek wygrały 10. mecz z rzędu, wyrównując rekord Norwegii z mistrzostw w latach 1995 i 1999.

W czwartek miejsce w najlepszej czwórce po raz drugi z rzędu zapewniły sobie Angielki, które pokonały w Hawrze Norweżki 3:0. Finał zaplanowano na 7 lipca w Lyonie.