Porażka Wisły Kraków z beniaminkiem Fortuna 1 Ligi

Przygotowujący się do nowego sezonu ekstraklasy piłkarze Wisły Kraków zmierzyli się w sparingu z GKS Bełchatów. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem beniaminka Fortuna 1. ligi 2:1 (2:0).

Krakowianie w minionym tygodniu przebywali na obozie w Warce. W drodze powrotnej do Krakowa udali się do Bełchatowa. Trener Maciej Stolarczyk na dwie połowy wystawił dwa różne składy. Nie zagrali m.in. Jakub Błaszczykowski i Maciej Sadlok, którzy niedawno wznowili treningi po kontuzjach oraz Daniel Hoyo-Kowlaski narzekający na ból pleców.

Gospodarze prowadzenie objęli, gdy Golański wykorzystał rzut karny podyktowanego za faul bramkarza Kacpra Chorążki na Przemysławie Zdybowiczu. Chwilę później Golański posłał piłkę do siatki ładnym strzałem z dystansu. Wiślacy odpowiedzieli tylko trafieniem Krzysztofa Drzazgi w 90. minucie.

Na stadionie w Bełchatowie swoje mecze ekstraklasowe w najbliższym sezonie będzie rozgrywał Raków Częstochowa, dlatego sobotni sparing wykorzystano, aby przetestować na tym obiekcie system VAR. Właśnie po obejrzeniu faulu Artura Balickiego na monitorze już w doliczonym czasie gry arbiter ukarał wiślaka czerwoną kartką.

Dla "Białej Gwiazdy" był to trzeci mecz kontrolny tego lata. Wcześniej pokonali 2:0 reprezentację powiatu suskiego i 2:1 Radomiaka Radom. Wiślacy dalszą część przygotowań przeprowadzą w swoim ośrodku treningowym w Myślenicach. Rozegrają jeszcze cztery sparingi; najbliższy 3 lipca z Sandecją Nowy Sącz.

Ekstraklasowy sezon zainaugurują 20 lipca meczem ze Śląskiem Wrocław w Krakowie.

Bramki dla GKS zdobył Artur Golański (19-karny i 31.), a dla Wisły – Krzysztof Drzazga (90).