Pewne zwycięstwo rywali Piasta Gliwice w Lidze Mistrzów

W niedzielny wieczór BATE Borysów pewnie pokonało FK Vitebsk 3:0 w ramach Wyszejszaja Ligi. Wkrótce mistrzowie Białorusi zmierzą się z Piatem Gliwice w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów.

BATE ustaliło wynik spotkania już w pierwszych trzydziestu minutach meczu. W 7 minut zdobyli trzy bramki dzięki trafieniom Igora Stasewicza i Stanislava Draguna. Dzięki zwycięstwu zajmują drugie miejsce w tabeli białoruskiej ekstraklasy, tracąc dwa punkty do liderującego Dynama Brześć. W 13 meczach ligowych BATE przegrało tylko dwa mecze.

Przed meczem z Piastem mistrz Białorusi zmierzy się jeszcze z Dynamem Mińsk. 10 lipca podejmą piłkarzy Waldemara Fornalika w ramach pierwszej rundy eliminacji ligi Mistrzów. 7 dni później odbędzie się rewanżowe spotkanie w Gliwicach.