Casillas nie kończy kariery! Rozpoczął przygotowania do nowego sezonu

Piłka nożna
Casillas nie kończy kariery! Rozpoczął przygotowania do nowego sezonu
fot. Cyfrasport

Zaledwie dwa miesiące po ataku serca słynny hiszpański bramkarz Iker Casillas rozpoczął przygotowania do nowego sezonu z FC Porto. W ten sposób 38-letni piłkarz zaprzeczył medialnym spekulacjom o zakończeniu kariery.

"Powrót do pracy, pierwszy dzień" - napisał w mediach społecznościowych Casillas, dołączając zdjęcie na którym są też - wszyscy w cywilnych ubraniach - inni zawodnicy portugalskiej drużyny.

Hiszpan 1 maja źle się poczuł podczas treningu i został przewieziony do szpitala, gdzie zdiagnozowano zawał. Sytuację szybko opanowano, ale i tak zatrzymano go w placówce na kilka dni. Opuścił ją 6 maja i wówczas mówił, że nie podjął jeszcze decyzji o swojej przyszłości, ale tak czy inaczej czeka go "kilkutygodniowa, może kilkumiesięczna przerwa".

 

Niektóre z mediów informowały, że Casillas nie będzie brał udziału w meczach, a pozostanie w Porto w innym charakterze. Jego kontrakt obowiązuje do końca sezonu 2019/2020.

 

Większość kariery spędził w Realu Madryt. Grał w tym klubie w latach 1999-2015. Triumfował m.in. pięć razy w ekstraklasie i trzykrotnie w Lidze Mistrzów. Z zespołem narodowym wygrał mundial w 2010 roku oraz wywalczył mistrzostwo Europy w 2008 i 2012.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie