Skandal w argentyńskiej siatkówce. Zawodnicy mówią "basta"

Siatkówka
Skandal w argentyńskiej siatkówce. Zawodnicy mówią "basta"
fot. Cyfrasport

W argentyńskim środowisku siatkarskim mocno zawrzało. Tamtejsza federacja podjęła decyzję o zwiększeniu prowizji od transferu zagranicznego dotyczącego reprezentanta kraju. Prowizja rzecz jasna ma trafić na konto działaczy, co mocno rozjuszyło samych siatkarzy.

Argentyński związek zaplanował zwiększyć prowizję z trzech do czterech tysięcy dolarów amerykańskich w przypadku transferu zagranicznego siatkarzy oraz z dwóch do dwóch i pół tysiąca w przypadku siatkarek. To wywołało olbrzymie poruszenie wśród zawodników oraz stowarzyszenia, które ich reprezentuje - JuAVA.

 

"JuAVA wyraża absolutny sprzeciw wobec decyzji FeVA (Argentyńska Federacja Siatkówki) o zwiększeniu prowizji dotyczącej transferu międzynarodowego dla siatkarza, który ma szansę zagrać poza granicami kraju w sezonie klubowym. Jest ona całkowicie niezgodna i bezzasadna" - można przeczytać w oświadczeniu.

 

W mediach społecznościowych swoje niezadowolenie wyrazili m.in. ojciec Facundo Conte, Hugo oraz jeden z zawodników Guille Garcia. - To niesamowite, że działacze podjęli taką decyzję, nie mając absolutnie żadnego pojęcia o międzynarodowym rynku transferowym. Jedynym powodem takiej decyzji jest fakt, że sami nie potrafią wygenerować środków finansowych. Mamy powtórkę z lat '80, '90', '10 i teraz. Jak długo to będzie trwać? - stwierdził ten pierwszy.

 

 

- Jakie to dziwne, że FeVA zabiera pieniądze zawodnikom... Jak długo jeszcze będziemy mieć działaczy, którzy nigdy w swoim życiu nie dotknęli piłki od siatkówki? - skwitował Garcia.

 

Reprezentacja Argentyny była bardzo blisko awansu do Final Six Ligi Narodów, zajmując ostatecznie siódme miejsce. W PlusLidze okazję do gry mieli m.in. Rodrigo Quiroga, Bruno Romanutti, Facundo Conte oraz Nicolas Uriarte. W tym sezonie w barwach Trefla Gdańsk wystąpi Pablo Crer.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze