Dziennikarze sportowi już po raz 25. obchodzą swoje święto

Inne
Dziennikarze sportowi już po raz 25. obchodzą swoje święto
fot. Cyfrasport
Dziennikarz Polsatu Sport - Jerzy Mielewski.

2 lipca już po raz 25. dziennikarze sportowi obchodzą swoje święto. Życzenia przekazali im minister sportu i turystyki Witold Bańka oraz prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

"Dziś trudno sobie wyobrazić współczesny sport bez Państwa codziennej, rzetelnej pracy, generującej emocje, które nierzadko wraz z sukcesami sportowców przechodzą do historii i zapadają głęboko w pamięć. Państwa wyjątkowa profesja wymaga talentu i stałego poszerzania horyzontów, jak również podporządkowania swojego życia terminarzowi imprez sportowych w kraju i za granicą. Dzięki Wam możemy celebrować sukcesy Polaków na światowych arenach, wspólnie przeżywać zwycięstwa, doświadczać łez radości i wzruszeń" - napisał w posłaniu do dziennikarskiej braci minister sportu i turystyki Witold Bańka.

 

Szef polskiego sportu podziękował dziennikarzom prasy, radia, telewizji, mediów elektronicznych i fotoreporterom za zaangażowanie i poświęcenie, ale też za miłość do zawodu i życzył dalszych, owocnych lat pracy oraz wielu sportowych emocji, których na pewno będą dostarczać wszystkim biało-czerwoni.

 

Do życzeń w tym tak wyjątkowym dla ludzi pióra, mikrofonu, kamery i komputera dniu dołączył się prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki. - Do współpracy z Waszym środowiskiem od lat przywiązujemy duże znaczenie - widząc w Was partnerów w realizacji statutowych powinności PKOl. Staramy się być otwarci na media i służyć im bieżącymi informacjami na temat polskiego i międzynarodowego ruchu olimpijskiego. Za niewiele ponad rok - kolejne wielkie spotkanie sportowego świata czeka nas w Tokio. Liczymy, że igrzyskom w stolicy Japonii, a jeszcze wcześniej - przygotowaniom do nich - poświęcą Państwo dużo uwagi - napisał w liście do dziennikarzy Kraśnicki.

 

Przy okazji Kraśnicki wyraził przekonanie, że PKOl obchodzący w tym roku jubileusz 100-lecia, będzie przez dziennikarzy postrzegany nie tylko jako ten, który zabezpiecza logistykę olimpijską przed, w trakcie i po kolejnych igrzyskach, ale także jako podmiot aktywny w edukacji olimpijskiej, opiece nad olimpijczykami, propagowaniu zasad "fair play", działaniom na rzecz kontaktu sportu z kulturą, aktywizacją środowiska zawodniczego, w tym - zwiększaniu udziału kobiet w sporcie.

 

Życzenia z okazji dziennikarskiego święta złożył także prezydent Światowego Stowarzyszenia Prasy Sportowej (AIPS) Gianni Merlo.

 

2 lipca oficjalnie stał się Dniem Dziennikarza Sportowego w roku 1994 podczas kongresu AIPS w Manchesterze, który w ten sposób postanowił upamiętnić powstanie organizacji, co miało miejsce właśnie tego dnia, podczas Igrzysk VIII Olimpiady w Paryżu w 1924 roku.

 

Obecnie AIPS zrzesza 162 narodowych klubów dziennikarzy sportowych i jest jedyną organizacją tego typu, uznaną przez Międzynarodowy Komitet Olimpijski.

 

O życzeniach z okazji święta dziennikarza sportowego pamiętało wiele klubów:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze