Euro 2020: Niemcy wybrali bazę

Piłka nożna
Euro 2020: Niemcy wybrali bazę
fot. PAP

Niemiecka federacja piłkarska (DFB), choć za reprezentacją dopiero trzy z ośmiu spotkań eliminacyjnych, wybrała już ośrodek pobytowy na przyszłoroczne mistrzostwa Europy. Drużyna trenera Joachima Loewa zamieszka w Herzogenaurach.

"Zdajemy sobie sprawę, że najpierw musimy dopiero wywalczyć awans do przyszłorocznego turnieju, ale wybór bazy jest podstawowym elementem całej logistycznej układanki. Dzięki temu możemy spokojnie i bezpiecznie planować całe przygotowania, choć zachowujemy pełny szacunek wobec naszych rywali w kwalifikacjach i zdajemy sobie sprawę z czekającego nas wyzwania sportowego" - uzasadnił szybką decyzję menedżer drużyny narodowej Oliver Bierhoff.

 

W Herzogenaurach mieści się główna siedziba Adidasa, jednego z głównych sponsorów DFB i reprezentacji Niemiec, która zamieszka w ośrodku "Świat Sportu" należącym do tej firmy. Jednym z jego atutów jest boisko treningowe z trybunami na cztery tysiące miejsc. Poza tym są tam klub fitness, bieżnia lekkoatletyczna, korty tenisowe czy boiska do siatkówki plażowej, a nawet ścianki wspinaczkowe. Na co dzień w niedawno powstałym ośrodku pracuje prawie 2000 osób, a przed i w trakcie Euro 2020 niemieccy piłkarze mieliby być jedynymi gośćmi.

 

Najbliższe lotnisko znajduje się w Norymberdze, a od stadionu w Monachium, gdzie - według dpa - niemiecka drużyna rozegra co najmniej dwa spotkania grupowe, ośrodek w Herzogenaurach dzieli 230 km.

 

Niemcy po trzech zwycięstwach zajmują drugie miejsce w grupie C eliminacji, gdyż komplet punktów w czterech meczach wywalczyła Irlandia Północna. Trzecia jest Holandia - trzy punkty w dwóch spotkaniach.

 

Przyszłoroczne ME odbędą się w 12 miastach i krajach. Wiadomo, że mecz otwarcia odbędzie się 12 czerwca na Stadionie Olimpijskim w Rzymie, a finał miesiąc później na londyńskim Wembley, który gościł będzie też półfinały.

kl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze