ME w piłce ręcznej plażowej. Transmisja w Polsacie Sport Extra i na Polsatsport.pl

Piłka ręczna

Polska jest gospodarzem mistrzostw Europy kobiet i mężczyzn 2019 w piłce ręcznej plażowej. ME w piłce ręcznej plażowej rozegrane są w dniach 2-7 lipca w Starych Jabłonkach. Zapraszamy na transmisję meczów z pierwszego dnia turnieju. W akcji zobaczymy reprezentację Biało-Czerwonych, zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Transmisja na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra.

O godzinie 9:00 turniej zainauguruje mecz Polek z Węgierkami. Wicemistrzynie Europy sprzed dwóch lat z pewnością będą chciały zaprezentować się przed własną publicznością z jak najlepszej strony. Z kolei na godz. 11:15 zaplanowany jest równiez mecz Polska - Węgry, z tym, że naprzeciw siebie staną mężczyźni. Następnie w samo południe (12:00) nasze panie zmierzą się w swoim drugium występie tego dnia z reprezentacją Portugalii.

Poniedziałkowe zmagania zwieńczy spotkanie naszej drużyny męskiej ze Szwecją. Panowie podejmą ekipę "Trzech Koron" o godz. 17:15. Starcie ze Szwedami zapowiada się szczególnie pasjonująco. Przypomnijmy, że podopieczni 38-letniej Helene Bernhardtz liczą, że zdobędą medal mistrzostw Europy rozgrywanych na polskiej ziemi.

- Zamierzam wprowadzić bardzo ofensywny styl gry, ponieważ obroną nie wygrywa się meczów. Głównym celem jest podium ME w Polsce i zakwalifikowanie się do mistrzostw świata - powiedziała przed turniejem Bernhardtz.

Organizatorami klubowych ME w piłce ręcznej plażowej są: Europejska Federacja Piłki Ręcznej, Związek Piłki Ręcznej w Polsce oraz Hotel Anders. Stare Jabłonki to znana letniskowa wieś pomiędzy Olsztynem a Ostródą. Przez 10 lat odbywały się tam zawody World Tour w siatkówce plażowej, a w 2013 roku zorganizowano tam mistrzostwa świata w tej dyscyplinie.

Piłkarze ręczni plażowi grają na piaszczystym boisku o wymiarach 27 na 12 m. Każda z drużyn składa się z trzech zawodników i bramkarza. Mecz podzielony jest na dwie połowy trwające po 10 minut. W każdej z nich wyłaniany jest zwycięzca. Za zdobycie "zwykłej bramki" zespół otrzymuje jeden punkt, a za "spektakularną bramkę" dwa punkty. Suma punktów za bramki decyduje, która drużyna wygra daną połowę meczu.

Cały mecz wygrywa ten, kto zdobędzie więcej "punktów meczowych" (wygranie połowy meczu to 1 punkt meczowy). Dogrywki odbywają się w systemie "Shoot-Out" (karne).

Transmisja pierwszego dnia mistrzostw Europy w piłce ręcznej plażowej na Polsatsport.pl i w Polsacie Sport Extra. Początek od godziny 9:00.