Wimbledon: Linette - Kalinska. Transmisja w Polsacie Sport

Tenis
Wimbledon: Linette - Kalinska. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Magda Linette we wtorkowym meczu 1. rundy wielkoszlemowego Wimbledonu z rosyjską kwalifikantką Anną Kalinską będzie chciała przełamać złą passę. Polska tenisistka po raz piąty z rzędu jest w głównej drabince tej imprezy, ale jeszcze nigdy nie wygrała tu spotkania. Transmisja meczu Linette - Kalińska w Polsacie Sport.

Najpierw poznanianka w latach 2012-14 nie potrafiła się przebić przez eliminacje londyńskiego turnieju wielkoszlemowego. Od 2015 roku zaś stale zatrzymywała się na pierwszej rundzie w głównej drabince. Odwrócić zły los będzie próbowała podczas wtorkowego pojedynku z Kalińską.

 

Polce, która zajmuje 75. miejsce na światowej liście, w tym sezonie nie wiodło się jak na razie za dobrze. We wtorek będzie próbowała przerwać także tę słabszą passę. Po raz pierwszy w karierze zmierzy się ze 144. w rankingu Kalińską. Rosjanka przeszła teraz eliminacje, a w głównej drabince Wielkiego Szlema zagra po raz czwarty. Nigdy jeszcze nie wygrała w niej meczu. Linette dotarła do trzeciej rundy we French Open 2017 i rok później w Australian Open.

 

27-letnia poznanianka nigdy wcześniej nie grała z młodszą o sześć lat rywalką. Ich spotkanie będzie drugim z wtorkowych pojedynków na korcie nr 6. (powinno rozpocząć się ok. 14.00 czasu polskiego).

 

W poniedziałek do drugiej rundy awansował Hubert Hurkacz, a odpadli Iga Świątek i Kamil Majchrzak.

 

TERMINARZ I WYNIKI WIMBLEDONU

 

Transmisja meczu Linette - Kalińska w Polsacie Sport. Początek od około godziny 14:00.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie