Cztery lata temu grali w finale Ligi Europy. Teraz przestali istnieć

Piłka nożna
Cztery lata temu grali w finale Ligi Europy. Teraz przestali istnieć
fot. PAP

FK Dnipro, które cztery lata temu grało w finale Ligi Europy przestało istnieć. Ukraińskie media donoszą, że klub z Dniepropietrowska nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek u naszych wschodnich sąsiadów.

W maju 2015 roku Dnipro rywalizowało na stadionie PGE Narodowym z Sevillą w finale Ligi Europy. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3:2 dla Hiszpanów, a jedną z bramek zdobył Grzegorz Krychowiak. Cztery lata później klub z Dniepropietrowska nie został zgłoszony do żadnych rozgrywek i zniknął z piłkarskiej mapy Ukrainy.

Dnipro w ostatnich latach regularnie występowało w europejskich pucharach. Problemy finansowe spowodowały, że klub z roku na rok zaczął spadać do niższych lig. Długi spowodowały, że właściciel Ihor Kołomojski przestał inwestować w klub. Efektem była utrata statusu "drużyny profesjonalnej", a w końcu koniec działalności.

Tym samym po 101 latach istnienia Dnipro kończy swoją historię. Największymi sukcesami klubu, oprócz finału Ligi Europy były dwa mistrzostwa Związku Radzieckiego w latach 1983 i 1988. Ponadto drużyna z Dniepropietrowska dwa razy była wicemistrzem Ukrainy.

Co ciekawe od przyszłego sezonu na pierwszym szczeblu rozgrywkowym na Ukrainie zagra drużyna SK Dnipro-1. Klub z Dniepru, który powstał w 2017 roku z inicjatywy m.in. byłego piłkarza FK Dnipro, Romana Zozuli. Jest on podobno wspierany finansowo przez Kołomojskiego.

IM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie