Bańka o Team100: Mamy wyjątkowych i wybitnych sportowców

Inne
Bańka o Team100: Mamy wyjątkowych i wybitnych sportowców
fot. PAP

"W Team100 mamy wyjątkowych i wybitnych sportowców, którzy przez ostatnie dwa lata zdobyli 274 medale" - powiedział minister sportu i turystyki Witold Bańka podczas gali podsumowującej okres od kiedy funkcjonuje rządowy program wspierania polskich sportowców.

Minister stwierdził, że to najważniejszy projekt w polskim sporcie, jaki pojawił się na przestrzeni ostatnich kilkudziesięciu lat. "Jest moją wielką radością oraz dumą i życzę, aby spełnił się wasz najpiękniejszy sen o nominacji olimpijskiej i kolejny sen o medalu olimpijskim. Wasze medale będą najbliższe mojemu sercu, dla mnie osobiście to bardzo ważny program" - dodał.

 

Team100 powstał w 2017 roku i początkowo obejmował 100 beneficjentów. W pierwszym roku młodzi sportowcy zdobyli 127 medali, a ogromny sukces programu przyczynił się do rozszerzenia liczby uczestników do 250 osób, w tym z niepełnosprawnościami. Łącznie przez dwa lata biało-czerwoni wywalczyli 274 krążki (69 złotych, 83 srebrne, 122 brązowe), w tym w seniorskich mistrzostwach świata i Europy.

 

Wśród "podopiecznych" Team100 znajdują się sportowcy reprezentujący 28 dyscyplin olimpijskich i 13 paraolimpijskich.

 

Czwartkowe spotkanie odbyło się w Centrum Olimpijskim – Polskim Komitecie Olimpijskim w Warszawie.

kl, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie