PGE Skra Bełchatów będzie miała zmodernizowaną halę

Siatkówka
PGE Skra Bełchatów będzie miała zmodernizowaną halę
fot. PGE Skra Bełchatów

Siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczną przygotowania do nowego sezonu PlusLigi w zmodernizowanej hali Energia. Trwają prace nad zmianą wykładziny w obiekcie, w którym grają dziewięciokrotni mistrzowie Polski.

– Mamy drużynę wielokrotnych mistrzów, to i hala musi być mistrzowska – powiedział dyrektor Miejskiego Centrum Sportu Marcin Szymczyk.
 
W hali Energia konieczne było usunięcie starej nawierzchni. Następnie specjaliści muszą wykonać nowe podejścia, przesunąć puszki podłogowe oraz zamontować wodoodporne płyty wiórowe. Dopiero na taką powierzchnię można ułożyć specjalną wykładzinę wymaganą przez Polską Ligę Siatkówki.
 
Modernizacja jest możliwa dzięki bardzo dobrej współpracy PGE Skry z Urzędem Miasta Bełchatów i panią prezydent Mariolą Czechowską. 
 
– Mieliśmy oryginalny pomysł na kolory wykładziny, ale ze względu na przepisy CEV zostaniemy przy tej tradycyjnej. Wierzę, że w kolejnym sezonie Liga Mistrzów wróci do Bełchatowa. Modernizujemy całą powierzchnię, bo po kilkunastu latach użytkowania jest już wysłużona. Swoje sukcesy już widziała, łącznie z szampanami – stwierdził  Konrad Piechocki.
 
– Zmian w samym obiekcie będzie sporo. Nawet dla chłopaków, gdy wrócą już do treningów, będzie to miła niespodzianka – dodał prezes PGE Skry.
RM, PGE Skra Bełchatów
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie