Puchar Narodów Afryki: Benin wyeliminował Maroko i zagra w ćwierćfinale

Piłkarze Beninu jako pierwsi awansowali do ćwierćfinału Pucharu Narodów Afryki w Egipcie. W rozegranym w Kairze meczu 1/8 finału wygrali w rzutach karnych z Marokiem 4-1. Po dogrywce był remis 1:1.

W szóstej minucie doliczonym czasie gry drugiej połowy doskonałej okazji dla Maroka nie wykorzystał Hakim Ziyech. Pomocnik Ajaksu Amsterdam z rzutu karnego posłał piłkę w słupek.

W dogrywce Marokańczycy przez ponad 20 minut grali w przewadze liczebnej (czerwoną kartkę otrzymał Khaled Adenon), ale i tę szansę zmarnowali. W konkursie karnych w drużynie "Lwów Atlasu" zawiedli Sofiane Boufal i Youssef En Nesyri. Bramkę na wagę awansu Beninu zdobył Seibou Mama.

O godz. 21 rozpocznie się w Kairze drugi mecz 1/8 finału z udziałem Ugandy i Senegalu.

Benin - Maroko 1:1 po dogr. (1:1, 0:0), k. 4:1

Bramki: Moise Adilehou 53 - Youssef En Nesyri 76

Czerwona kartka: Khaled Adenon (Benin, 97).