ŁKS Łódź wygrał kolejny sparing

Przygotowujący się do sezonu ekstraklasy piłkarze ŁKS pokonali w sobotę trzecioligową Kotwicę Kołobrzeg 3:0. To był ostatni sparing łodzian podczas zgrupowania w Grodzisku Wielkopolskim.

We wcześniej rozegranym w sobotę meczu kontrolnym beniaminek ekstraklasy wygrał z GKS Tychy 2:1. W spotkaniu z pierwszoligowcem trener Kazimierz Moskal wystawił teoretycznie mocniejszy skład. Przeciwko Kotwicy pojawili się zawodnicy aspirujący do gry w pierwszej jedenastce, wsparci świetnie spisującym się w 1. lidze Hiszpanem Danim Ramirezem. Zagrali też trzej pozyskani latem przez ŁKS piłkarze – Maciej Dampc, Michał Trąbka i Serb Dragoljub Srnic.

ŁKS objął prowadzenie w 16. minucie, kiedy dokładne dogranie Ramireza wykorzystał Maciej Wolski. Hiszpan asystował też przy golu Artura Bogusza w 39. minucie. Pięć minut przed końcem trzecią bramkę zdobył głową Maksymilian Rozwandowicz.

Oprócz Kotwicy i GKS Tychy podczas trwającego od poniedziałku zgrupowania w Grodzisku Wlkp. podopieczni Moskala wygrali 3:0 z pierwszoligową Wartą Poznań. W Łodzi zaś pokonali 4:0 ekstraklasą Wisłą Płock oraz zremisowali 2:2 z beniaminkiem 1. ligi Radomiakiem Radom.

Jedyny letni obóz ŁKS zakończy się we wtorek.

Na koniec przygotowań łódzki zespół zagra za tydzień w sobotę w Łodzi z Koroną Kielce.

W pierwszym meczu po powrocie do ekstraklasy łodzianie 19 lipca zmierzą się na swoim stadionie z Lechią Gdańsk.