ME w piłce ręcznej plażowej: Złoty gol Ślęzak i porażka Polek z Niemcami

Piłka ręczna

Reprezentacja Polski kobiet w piłce ręcznej plażowej przegrała z Niemcami 1:2 i zagra o jedenaste miejsce ME w Starych Jabłonkach. Polki prowadziły 1:0 w setach po złotym golu Alicji Ślęzak, ale w dalszej części meczu to nasze zachodnie sąsiadki pokazały swoją wyższość na piasku.

Dzięki porannemu zwycięstwu z Francją Polki wciąż miały szansę załapać się do czołowej dziesiątki mistrzostw. Musiały jednak wygrać z Niemkami. Pierwszy set rozstrzygnięcie znalazł dopiero po “złotym golu”. Po dziesięciu minutach gry był bowiem remis (10:10), ale szalę zwycięstwa na korzyść Polek przechyliła Alicja Ślęzak.

W drugim secie dość szybko przewagę zbudowały Niemki. Polki próbowały gonić, w bramce cudów dokonywała Natalia Filończuk, odbijając piłkę za piłką, jednak jej koleżanki w ataku popełniły za dużo błędów technicznych, przez co set powędrował do rywalek (16:19). W shoot-outach o porażce biało-czerwonych zadecydował słabszy początek i dwie niestrzelone serie. Niemki wygrały 8-6 i całe spotkanie 2:1 w setach.

Tym samym Polki powalczą tylko o jedenaste miejsce ME.