Wimbledon: Łatwe zwycięstwa Nadala i Williams

Utytułowani Serena Williams i Rafael Nadal nie mieli kłopotów z awansem w sobotę do czwartej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu. Amerykańska tenisistka wygrała z Niemką Julią Goerges 6:3, 6:4, a Hiszpan pokonał Francuza Jo-Wilfrieda Tsongę 6:2, 6:3, 6:2.

Oba spotkania zapowiadały się bardzo ciekawie, ale ich przebieg był dość jednostronny. Pojedynek Williams z rozstawioną z numerem 18. Goerges trwał tylko godzinę i 13 minut.

W 1/8 finału rywalką Amerykanki będzie inna doświadczona tenisistka, Hiszpanka Carla Suarez Navarro (nr 30.)

Serena Williams triumfowała na londyńskich kortach aż siedmiokrotnie - w 2002, 2003, 2009, 2010, 2012, 2015 i 2016 roku, a w minionym sezonie przegrała w finale. W obecnej edycji jest rozstawiona z numerem jedenastym.

- To był dla mnie dotychczas ciężki rok, więc w każdym meczu staram się poprawiać - przyznała Amerykanka.

W singlu mężczyzn Nadal też nie miał kłopotów z awansem do 1/8 finału. W trwającym 108 minut pojedynku z Tsongą popisał się 35 wygrywającymi uderzeniami, a jego rywal tylko siedemnastoma. Hiszpan popełnił też znacznie mniej niewymuszonych błędów (12 do 22).

Nadal występuje w Londynie z numerem trzecim, choć w światowym rankingu jest obecnie na drugiej pozycji.

Utytułowany Hiszpan jest specjalistą od gry na ziemi (niedawno wygrał po raz dwunasty w karierze French Open), ale w przeszłości triumfował również na trawiastych kortach Wimbledonu - w 2008 i 2010 roku.

W kolejnej rundzie jego rywalem będzie zwycięzca pojedynku między Brytyjczykiem Danielem Evansem i Portugalczykiem Joao Sousą.