Tor Sachsenring, położony blisko polskiej granicy, jest miejscem gdzie silna powinna być także Yamaha. Zwycięstwo Viñalesa w Assen daje nadzieję, że to właśnie zawodnicy dosiadający maszyn z pod znaku skrzyżowanych kamertonów, mogą tutaj powalczyć o zwycięstwo z Marquezem. Rok temu to Valentino Rossi i Maverick Viñales stali obok Marqueza na podium. W roku 2017 niewiele zabrakło, by Jonas Folger pokonał Marqueza, przed niemieckimi kibicami.

 

Czy ten sezon przyniesie na Sachsenringu starcie debiutanta Quartararo z Marquezem? Czy może Alex Rins będzie chciał sobie powetować wywrotkę z toru Assen?

 

Niewątpliwie sporo do udowodnienia będzie miało Ducati. Petrucci z nowym kontraktem i miejscem tuż poza podium przed rokiem, będzie chciał pokazać na co go stać. Jak przyznał, nie ma w ekipie żadnych „team orders” i na koniec sezonu ma wygrać lepszy. Czy ta decyzja świadczy o zmianie celów, jeśli chodzi o walkę o tytuł dla zawodników z Bolonii? Z wypowiedzi Dovizioso przed tym weekendem można właśnie wyciągnąć takie wnioski.

 

Niewątpliwym celem dla Doviego i Petruxa pozostaje zatem podwójne podium na koniec sezonu.

 

Tor Sachsenring otworzy także nową erę dla wyścigów motocyklowych. To właśnie tutaj, w niedzielę o godzinie 10:00 na tor wyjadą motocykle elektryczne. Klasa MotoE, z nazwiskami: Gibernau, Smith, Terol, Herrera, Garzo, Foray, będzie stanowiła wstęp do przyszłości motocyklowego ścigania. Czy takiego, jakie chcemy oglądać, czy nie to inna sprawa i temat na bardzo długie zimowe wieczory.

 

Ściganie na Sachsenring zapowiada się fantastycznie. Treningi, kwalifikacje i wyścigi Moto2, Moto3 i MotoGP oraz kwalifikacje i wyścig MotoE na polsatsport.pl, IPLI oraz sportowych antenach Polsatu. Ruszamy w piątek o 09:00.