Polscy siatkarze wylecieli do Chicago (ZDJĘCIA)

Siatkówka
Polscy siatkarze wylecieli do Chicago
Galeria zdjęć (5)

Choć selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen oficjalnie we wtorek ogłosi kadrę na turniej Final Six Ligi Narodów, kilku siatkarzy pochwaliło się zdjęciami z lotu do Chicago. Poznaliśmy więc pierwsze nazwiska zawodników, którzy powalczą o medal tej imprezy.

Przeglądając fotografie z wylotu siatkarzy, mogliśmy zauważyć że na pokładzie samolotu do USA znaleźli się między innymi: Karol Kłos, Łukasz Kaczmarek, Bartłomiej Bołądź, Maciej Muzaj, Tomasz Fornal, Marcin Komenda, Norbert Huber, Bartosz Bednorz i Jakub Popiwczak. Wcześniej powrotem do reprezentacji pochwalił się też Andrzej Wrona. 

 

Podczas gdy jedni siatkarze wylecieli do Chicago, pozostali trenują w Zakopanem i przygotowują się do turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich.

 

- To bardzo ciężkie zgrupowanie, gdzie piętnastka, którą tu zabraliśmy, popracuje zarówno nad formą fizyczną, techniką, ale i też nad tym, jak lepiej rozumieć się na boisku. Wszystko oczywiście po to, aby wywalczyć wszystko co się da w najważniejszych imprezach sezonu, takich jak sierpniowe kwalifikacje olimpijskie w Gdańsku, czy wrześniowe ME w Holandii - wyjaśnił Sebastian Pawlik, asystent Heynena.

 

W Final Six LN Polacy zagrają w grupie B z Brazylią (10 lipca) oraz Iranem (11 lipca). W grupie A walczyć będą Amerykanie oraz Francja i Rosja. Do półfinałów awansują po dwie najlepsze drużyny.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELE LIGI NARODÓW

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie