Czy to będzie gol roku?! Fantastyczne trafienie Japończyka (WIDEO)

Piłka nożna

W meczu 18. kolejki najwyższej japońskiej klasy rozgrywkowej (J-League) pomiędzy Kashima Antlers a Jubilo Iwata (2:0) Yuta Koike strzelił gola, który śmiało może umożliwić mu zdobycie nagrody im. Ferenca Puskása. To po prostu trzeba zobaczyć!

Trafienie miało miejsce w 40. minucie meczu, gdy na tablicy wyświetlał się już wynik 1:0 dla gospodarzy, po samobójczym trafieniu Ryo Shinzato. Wówczas Ryohei Shirasaki z ekipy Kashima Antlers podciął piłkę na obrońcami drużyny przeciwnej, a w jej kierunku, wzdłuż linii bocznej boiska pomknął Koike.

 

Gdy był już w odległości około czternastu metrów od linii końcowej, zobaczył, że bramkarz drużyny przeciwnej wyszedł kilka metrów przed linię bramkową, wobec czego zdecydował się na oddanie strzału. Dwudziestodwulatek oddał go lewą nogą, z ostrego kąta, a uderzona prostym podbiciem piłka przeleciała nad bramkarzem i "wpadła mu za kołnierz", zatrzymując się ostatecznie na wewnętrznej stronie bocznej siatki.

 

Wyczyn ten może umożliwić Japończykowi zdobycie nagrody im. Ferenca Puskása, przyznawanej rokrocznie (od 2009 roku) strzelcowi najbardziej efektownego gola w danym roku.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze