MMŚ w pięcioboju nowoczesnym: Srebrny medal Polaków w rywalizacji męskich sztafet

Polacy Oskar Paradowski i Łukasz Gutkowski wywalczyli w poniedziałek srebrny medal w rywalizacji męskich sztafet na młodzieżowych mistrzostwach świata w pięcioboju nowoczesnym odbywających się w Zielonej Górze/Drzonkowie. Wygrali Egipcjanie, a trzecie miejsce zajęli Francuzi.

Po jeździe konnej liderami byli Egipcjanie: Mohanad Shaban i Sherif Rashad, a na 2. miejscu znajdowali się Paradowski (UKS G-8 Bielany Warszawa) i Gutkowski (ST PP-CWKS Legia Warszawa). Druga polska sztafeta - Paweł Dąbrowski i Marcel Suliga - zajęła 9. miejsce.

Po biegu połączonym ze strzelaniem ekipy z Egiptu i Polski utrzymały swoje lokaty inkasując odpowiednio złote i srebrne medale. Brąz wywalczyli Francuzi: Ugo Fleurot i Paolo Singh, którzy przed finałową konkurencją zajmowali dopiero 7. miejsce z 52 sekundami straty.

Do zmagań przystąpiło 17 ekip, ale po dwóch konkurencjach z dalszego udziału zrezygnowała reprezentacja Turcji.

Wyniki sztafet mężczyzn:

1. Egipt 1483 pkt.

2. Polska 1 (Oskar Paradowski i Łukasz Gutkowski) 1474

2. Francja 1464

...

9. Polska 2 (Paweł Dąbrowski/Marcel Suliga) 1388

Teraz czas na finały indywidualne. We wtorek i środę odbędą się kwalifikacje. Kobiety powalczą o medale w czwartek, a mężczyźni w piątek. Ostatnią konkurencją mistrzostw będą sztafety mieszane, które odbędą się w sobotę.