Praca mechanika jest często bardzo niewdzięczna. Gdy pojawia się sukces, laury zbiera żużlowiec. W razie porażki nie raz obwiniany jest jego team. Trzeba mieć w sobie mnóstwo determinacji i jeszcze więcej pasji, aby wykonywać ten fach. We wtorkowym magazynie Tomasz Lorek poruszy ze swoimi gośćmi wiele wątków dotyczących tej profesji. A będą nimi:

 

Mariusz Szmanda - były żużlowiec Unii Leszno, Kolejarza Rawicz. Sześć lat pracował jako mechanik u Leigh Adamsa, indywidualnego wicemistrza świata z 2007 roku. Ich współpraca była na tyle owocna, że Australijczyk po zakończeniu kariery zaprosił go na cztery tygodnie wakacji do swojego kraju.

 

Janusz Borzyszkowski - pracuje już 29. sezon jako mechanik. Olbrzymie doświadczenie człowieka, który współpracował z takimi zawodnikami jak Piotr Protasiewicz i Tomasz Gollob. Postać o wrażliwym sercu. W zeszłym roku wspólnie z kolegami po fachu - Rafałem Lewickim oraz Wojciechem Malakiem zorganizował dla polskiego mistrza świata z 2010 roku turniej charytatywny w Bydgoszczy.

 

Oprócz żywej i merytorycznej dyskusji w studio, zaprezentujemy materiał o tym jak wygląda praca mechanika. W roli głównej wystąpi Przemysław Zarzycki, bardziej znany jako... "Mrówka", którego nasza kamera odwiedziła w Zielonej Górze.

 

Tradycyjnie przedstawimy w ramach cyklu "Sylwetka zawodnika" kolejnego rajdera. Tym razem będzie to żużlowiec PGG ROW Rybnik, jeden z najlepszych juniorów Nice 1 ligi, Robert Chmiel.

 

Transmisja Magazynu żużlowego w Polsacie Sport News oraz na Polsatsport.pl o godz. 20:00.