Młodzieżowy reprezentant Polski zostanie kolegą klubowym Piątka?

Piłka nożna
Młodzieżowy reprezentant Polski zostanie kolegą klubowym Piątka?
fot. Cyfrasport
Krystian Bielik (z lewej).

Włoskie media jakiś czas temu informowały, że w kręgu zainteresowań Milanu znajduje się Karol Linetty. Według doniesień "Przeglądu Sportowego" klub Krzysztofa Piątka również przyglądał się niedawno sytuacji Krystiana Bielika, który z dobrej strony zaprezentował się piłkarskiej Europie na niedawnym Euro U-21.

Z doniesień "Przeglądu Sportowego" wynika, że AC Milan od pewnego czasu monitoruje Bielika. Wstępne rozmowy między mediolańskim klubem, a menedżerem piłkarza - Cezarym Kucharskim miały odbyć się jeszcze przed mistrzostwami Europy U-21, które były rozgrywane we Włoszech i w San Marino. Podobno działacze "Rossonerich" mieli przedstawić nawet ofertę finansową, która była niezwykle korzystna.

 

Wiele wskazuje na to, że słynny i utytułowany klub ze stolicy Lombardii jest zainteresowany sprowadzeniem młodego Polaka. 21-latek nie ma pewnego miejsca w kadrze Arsenalu, więc jest szansa, żeby AC Milan mógł go sprowadzić za rozsądne pieniądze. Jednak aktualnie negocjacje nie poruszają się do przodu. Obecnie nie wiadomo, czy władze Milanu zdecydują się sprowadzić Bielika. Odkąd stery w zespole z San Siro przejął nowy trener - Marco Giampaolo oraz jego sztab szkoleniowy, rozmowy stanęły w miejscu.

 

Zawodnik "Kanonierów" ubiegły sezon spędził na wypożyczeniu w Charlton Athletic, którego był podstawowym zawodnikiem. Londyńczycy wraz z Bielikiem awansowali z League One do Championship. W ubiegłych rozgrywkach utalentowany obrońca rozegrał 34 mecze, w których strzelił 4 gole oraz zanotował 2 asysty. Urodzony w Koninie zawodnik okazał się jednym z odkryć mistrzostw Europy U-21. W trzech występach zdobył dwie bramki oraz przez wielu ekspertów został okrzyknięty czołowy graczem tego turnieju.

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze