Pique musi zapłacić ponad dwa miliony zaległych podatków!

Piłka nożna
Pique musi zapłacić ponad dwa miliony zaległych podatków!
fot. PAP

Obrońca zespołu hiszpańskiej ekstraklasy piłkarskiej Barcelony Gerard Pique musi zapłacić zaległe podatki w kwocie 2,1 mln euro - zdecydował sąd apelacyjny w Madrycie.

Hiszpańskie instytucje podatkowe już w 2016 roku ustaliły, że w latach 2008-2010 piłkarz uchylał się od płacenia należnych podatków. Pique ukrywał m.in. dochody ze sprzedaży praw autorskich do wizerunku oraz z kontraktów reklamowych, których wartość była zaniżana.

 

W 2016 roku hiszpański fiskus obciążył mistrza świata i Europy kwotą 1,5 mln euro należnego podatku oraz 600 tysiącami grzywny. Pique odwołał się od tej decyzji, postępowanie trwało ponad 2,5 roku.

 

Orzeczenie sądu apelacyjnego w Madrycie jest ostateczne, jeżeli piłkarz będzie się nadal uchylał od zapłacenia zaległego podatku, organy finansowe mogą zdecydować się wydać decyzję o zatrzymaniu dłużnika w areszcie.

 

Problemy z hiszpańskim fiskusem związane z zaległościami podatkowymi miało już w przeszłości kilku innych znanych zawodników m.in. Lionel Messi, Cristiano Ronaldo czy Luka Modric.

 

TERMINARZ LIGI HISZPAŃSKIEJ

mt, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze