Remont obejmuje czyszczenie, naprawę i konserwację konstrukcji stalowej dachu, wymianę band i oświetlenia tafli lodowiska.

Nowe, efektywniejsze oświetlenie umożliwi przeprowadzanie transmisji telewizyjnych w jakości HD z meczów hokejowych.

Zainstalowane zostaną też diodowe głowice, pozwalające na realizację świetlnych efektów specjalnych.

Pierwsza cześć modernizacji (dach i oświetlenie) pochłonie ok. 3.100.000 zł.

Po 20 lipca rozpocznie się druga faza prac związana z wymianą band hokejowych, liftingiem boksów dla zawodników, wraz z dojściami z szatni. Tę część inwestycji przeprowadzi specjalizująca się w takich rozwiązaniach fińska firma Raita. Drugi etap będzie kosztował ok. 895 tys złotych i ma się zakończyć 26 lipca.

Do czasu oddania tyskiego lodowiska do użytku zespół trenera Andrieja Gusowa będzie się przygotowywał do sezonu korzystając z obiektu w Jastrzębiu. Hokeiści mistrza Polski zajęcia na lodzie zaczną 15 lipca.

Tyszanie sezon zainaugurują meczami u siebie w Lidze Mistrzów. 30 sierpnia podejmą szwedzki Djurgarden Sztokholm, a 1 września niemiecki Adler Mannheim.

Trzecim grupowym rywalem GKS w LM będzie austriacki zespół Vienna Capitals.

Ekipy ze Szwecji i Austrii to wicemistrzowie swoich krajów, Adler jest mistrzem Niemiec.

W poprzednim sezonie tyszanie debiutowali w tych rozgrywkach. Zajęli ostatnie miejsce w grupie, za Skelleftea AIK (Szwecja), włoskim HC Bolzano i fińskim IFK Helsinki.

Zespół trenera Gusowa pokonał wtedy u siebie HC Bolzano 5:3 i zdobył pierwsze punkty w tych rozgrywkach dla Polski. Pozostałe pięć spotkań tyszanie przegrali.

W poprzednich dwóch edycjach LM Polskę reprezentowała Comarch Cracovia Kraków. W obu przypadkach zajęła ostatnie miejsce w grupie, nie zdobyła żadnego punktu.