Heynen oficjalnie trenerem włoskiego giganta!

Siatkówka
Heynen oficjalnie trenerem włoskiego giganta!
fot. PAP

Selekcjoner reprezentacji Polski Vital Heynen został oficjalnie nowym trenerem Sir Safety Conad Perugii. Jego podopiecznym we włoskim klubie będzie między innymi Wilfredo Leon.

O przenosinach Belga do włoskiej ligi mówiło się od dłuższego czasu i w czwartek doczekaliśmy się oficjalnego potwierdzenia tych medialnych doniesień. 

 

- Dlaczego Perugia? Z trzech powodów. Pierwszym jest prezes klubu, z którym szybko złapaliśmy wspólny język. Drugim - Perugia jako miasto związane z siatkówką, kibice tego klubu. Po trzecie - świetna drużyna na najwyższym poziomie, z którą będę mógł walczyć o wygranie każdych rozgrywek. Głównym celem będzie oczywiście zwycięstwo we włoskiej lidze - ocenił trener.

 

Belg do niedawna prowadził niemieckie VfB Friedrichshafen. Po zakończeniu poprzednich rozgrywek rozstał się z tym klubem, tłumacząc tę decyzję chęcią koncentracji na pracy z reprezentacją Polski. Wcześniej trenował między innymi belgijskie Noliko Maaseik czy francuski Tours VB.

Sir Safety Conad Perugia w ostatnim sezonie wywalczyła wicemistrzostwo oraz Puchar Włoch. W siatkarskiej Lidze Mistrzów zmagania zakończyła na półfinale. 

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A1

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie