Legioniści przystąpią do meczu w najmocniejszym możliwie składzie. Z powodu kontuzji zabraknie jedynie Luisa Rochy. Trener Aleksandar Vuković przestrzegał swoich zawodników o lekceważeniu rywala, mając na uwadze wyniki z zeszłorocznych meczów w europejskich pucharach. Chociaż to dopiero pierwszy mecz tej rywalizacji, piłkarze z Warszawy chcą już teraz zapewnić sobie bezpieczną zaliczkę przed rewanżem. Zwycięstwo z o wiele niżej notowanym rywalem jest dla wicemistrzów Polski obowiązkiem.

 

Rywalem Legii jest zespół, który zakończył miniony sezon na drugim miejscu w miejscowej lidze. Dzięki temu dostał prawo gry o udział w Lidze Europy. Piłkarze Europa FC zdążyli już nawet zagrać dwa mecze w tegorocznych eliminacjach. W rundzie przedwstępnej eliminacji pokonali pochodzącą z Andory Sant Julię (2:3, 4:0). Warto podkreślić, że dużym atutem rywali wicemistrzów Polski jest gra na sztucznej murawie. To właśnie na takiej nawierzchni Legioniści mieli spory problem z pokonaniem przeciwników.

 

Istnieje duże prawdopodobieństwo, że w zespole Legii zadebiutują nowi piłkarze. Na pierwszy oficjalny występ czekają m.in. Valeriane Gvilia oraz Arvydas Novikovas, którzy często występowali w przedsezonowych sparingach. Nie zobaczymy natomiast Ivana Obradovicia, który dopiero w czwartek podpisał kontrakt z drużyną wicemistrzów Polski.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Europa FC - Legia Warszawa od godziny 20:30 na Polsatsport.pl.