World Tour w Gstaad: Kantor i Łosiak lepsi od Fijałka i Bryla

Siatkarze plażowi Piotr Kantor i Bartosz Łosiak pokonali Grzegorza Fijałka i Michała Bryla 2:1 (21:14, 15:21, 15:10) i awansowali do ćwierćfinału turnieju World Tour w Gstaad.

Fijałek i Bryl zajmują trzecie miejsce w światowym rankingu, a ich rodacy sklasyfikowani są o 13 pozycji niżej. Kantor i Łosiak do 1/8 finału przedostali się dopiero przez baraże, podczas gdy koledzy z kadry zajęli pierwsze miejsce w swojej grupie.

W kolejnej rundzie zwycięzcy zmierzą się z z Włochami Paolo Nicolai i Daniele Lupo, których w fazie grupowej pokonała druga polska para. Siatkarze z Italii wygrali w 1/8 finału z Brazylijczykami Alisonem i Alvaro Filho 2:0 (21:16, 21:14). "Canarinhos" byli z kolei lepsi w grupie od Kantora i Łosiaka.

W eliminacjach odpadli Maciej Rudol i Jakub Szałankiewicz, a na fazie grupowej zatrzymały się Kinga Wojtasik i Katarzyna Kociołek.

Pięciogwiazdkowy turniej w Gstaad, jeden z dwóch najbardziej prestiżowych w tegorocznym cyklu, zakończy się w niedzielę.