Uniwersjada: Brązowy medal drużyny polskich taekwondzistek

Sporty walki

Reprezentantki Polski w taekwondo zdobyły brązowy medal w konkursie drużynowym Uniwersjady w Neapolu. Dorobek biało-czerwonych w tej imprezie to obecnie 13 krążków - cztery złote, jeden srebrny i osiem brązowych.

Patrycja Adamkiewicz, Gabriela Dajnowicz, Magdalena Leporowska i Karolina Ziejewska w 1/8 finału wygrały z Niemkami 22:16, a w ćwierćfinale - z Chinkami 12:11.

 

- Taekwondo to sport wywodzący się z Azji, więc pokonanie zawodniczek z któregoś z krajów azjatyckich zawsze jest sporym sukcesem. Bardzo się cieszę, że nam się to udało – powiedziała Adamkiewicz, która z Neapolu wyjedzie z dwoma brązowymi medalami, bo zajęła też trzecie miejsce w rywalizacji indywidualnej.

 

W półfinale Polki rywalizowały z Tajwanem i przegrały 3:16.

 

Bez medalu wrócą za to mężczyźni reprezentujący Polskę w rywalizacji w taekwondo. W sobotę w turnieju drużynowym Polacy w pierwszej rundzie mieli wolny los, a w drugiej przegrali z Malezyjczykami 14:34.

 

W poprzednich dniach Uniwersjady na najwyższym stopniu podium stanęli: lekkoatleci Michał Rozmys w biegu na 1500 m, Konrad Bukowiecki w pchnięciu kulą i Alicja Konieczek w biegu na 3000 m z przeszkodami oraz Aneta Stankiewicz, Katarzyna Komorowska i Natalia Kochańska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m.

 

Srebro zdobyła Malwina Kopron w rzucie młotem.

 

Po brąz, oprócz drużyny taekwondzistek, sięgnęli natomiast: Patryk Dobek w biegu na 400 m ppł, Klaudia Kardasz w pchnięciu kulą, Katarzyna Furmanek w rzucie młotem, wspomniana Patrycja Adamkiewicz w taekwondo, pływak Filip Zaborowski na 800 m stylem dowolnym, szpadzistki Anna Mroszczak, Jagoda Zagała, Martyna Swatowska i Kamila Pytka w turnieju drużynowym oraz indywidualnie szpadzista Wojciech Kolańczyk.

MM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie