Kibice Arsenalu jednoczą się przeciwko właścicielowi klubu

Piłka nożna
Kibice Arsenalu jednoczą się przeciwko właścicielowi klubu
fot. PAP

Szesnaście największych stowarzyszeń kibiców Arsenal FC zjednoczyło się i podpisało wspólną petycję wzywającą właściciela klubu, Stana Kroenke do zainwestowania pieniędzy w drużynę. Amerykański miliarder, jako większościowy właściciel klubu, od lat nie wydaję zasobów finansowych na rozwój zespołu.

Kibice Arsenalu napisali otwarty list do Kroenke, zarzucając mu, że traktuje klub tylko jako inwestycję dającą mu zysk. "Arsenal jest na rozdrożu. Rzeczy muszą się zmienić" - głosi pismo. Fani oczekują, że miliarder zacznie inwestować pieniądze we wzmocnienia zespołu, wzorem innych właścicieli drużyn z Premier League.

To pierwszy raz, kiedy tak liczna grupa kibiców sprzeciwiła się polityce zarządu. W ostatnich latach fani byli mocno podzieleni przy okazji debaty na temat odejścia byłego menedżera Arsene'a Wengera. Teraz największe stowarzyszenia stworzyły oficjalny profil w mediach społecznościowych nawołujący amerykańskiego właściciela do debaty. "We Care. Do you?" ("Nas obchodzi klub. A Ciebie?" przyp. red.) - tak nazywa się akcja zapoczątkowana przez sympatyków "The Gunners".

"Kiedy Kroenke zaczął inwestować w Arsenal, klub walczył w finale Ligi Mistrzów. Dwanaście lat później drużyna musi grać w Lidze Europy trzeci rok z rzędu." - to niejedyny zarzut z listu kibiców wobec właściciela. Fani są zawiedzeni cenami biletów oraz atmosferą panująca na Emirates Stadium.

 

Przedstawiciele stowarzyszeń kibiców liczą na spotkanie z zarządem, przy okazji walnego zjazdu udziałowców klubu, które zaplanowane jest na 25 lipca.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze