Liga Mistrzów: Awans Rosenborga Trondheim do II rundy

Rosenborg Trondheim awansował do II rundy eliminacji Ligi Mistrzów. Na tym etapie zespół z północy Europy zmierzy się z pogromcą Piasta Gliwice - BATE Borysów. Mistrzowie Norwegii rozbili w dwumeczu irlandzki Linfield FC 6:0. W rewanżowym spotkaniu Norwegowie wygrali u siebie 4:0.

Zwycięzce polsko-białoruskiej pary (Piast - BATE 2:3 w dwumeczu) los skojarzył z lepszym z pary Linfield FC - Rosenborg Trondheim. Zdecydowanym faworytem dwumeczu od początku był rozstawiony wcześniej klub z Norwegii, który w ubiegłym sezonie występował w fazie grupowej Ligi Europy. Norwegowie potwierdzili swoją wyższość.

Wynik spotkania w Trondheim otworzył w 20. minucie Anders Konradsen. Ten sam zawodnik podwyższył rezultat meczu sześć minut po przerwie. Z kolei w 69. minucie na listę strzelców wpisał się Babajide David Akintola. Pięć minut przed końcem strzelanie zakończył Pal Andre Helland.

Przed tygodniem norweska drużyna wygrała na wyjeździe 2:0 po golach Mike'a Jensena i Alexandera Søderlunda.

Rosenborg Trondheim - Linfield 4:0 (1:0)

Bramki: Anders Konradsen 20, 51, David Akintola 69, Pal Andre Helland 85

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Rosenborg Trondheim

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.