Poważne zmiany w przepisach. Nowe wytyczne dla bramkarzy

Piłka nożna
Poważne zmiany w przepisach. Nowe wytyczne dla bramkarzy
fot. PAP

Przepisy gry w piłkę nożną uległy znacznym zmianom i od tego sezonu piłkarze oraz trenerzy będą musieli stosować się do nowych zasad. Szczególnie interesująco wyglądają wytyczne dotyczące bramkarzy.

Pierwszy przepis dotyczący gry bramkarzy zmienia sposób interpretacji gry rękoma. Konkretnie chodzi o wprowadzenie piłki do gry przez wyrzucenie jej w pole. Jeżeli z tego typu zagrania piłka wpadnie bezpośrednio do bramki rywali, gol nie zostanie uznany, a mecz zostanie wznowiony rzutem od bramki. W przypadku, gdy bramkarz wrzuci piłkę do własnej bramki, sędzia uzna gola.

 

Druga zmiana dotyczy podania do bramkarza przez współpartnera z wrzutu z autu lub w dowolny sposób w trakcie, gdy toczy się gra. Do tej pory, bramkarz nie mógł łapać piłki w ręce po celowym zagraniu nogą od kolegi z drużyny lub po wznowieniu z autu. Teraz będzie miał takie prawo, pod warunkiem, że w pierwszej kolejności podejmie próbę wybicia piłki w pole nogą lub inną częścią ciała z wyjątkiem rąk. Jeżeli próba ta się nie powiedzie, to zezwala się na to, żeby bramkarz złapał piłkę.

kl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze