Liga Europy: Trwa świetna seria drużyn z Malty. Chorwaci sensacyjnie wyeliminowani

Takiego wyniku chyba nikt się nie spodziewał! Już w pierwszej rundzie eliminacji Ligi Europy z rozgrywkami pożegnał się Hajduk Split. Lepsi okazali się rywale z Malty (trzy gole w nieco ponad pół godziny). Gzira poszła więc w ślady Valletta FC, która we wtorek awansowała do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów.

Nic nie zwiastało takiej sensacji. W pierwszym meczu rozegranym na terenie Malty Hajduk spokojnie wygrał z Gzirą 2:0 (jednego gola strzelił znany z występów w Pogoni Szczecin Adam Gyurcso), a mógł nawet więcej. Rewanż miał być tylko formalnością. Już w siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Bassel Zakaria Jradi. Wszystko szło po myśli gospodarzy.

W drugiej połowie coś się jednak popsuło. Maltańczycy nie zaczęli nagle grać lepiej, ale mieli więcej sytuacji i byli niesamowicie skuteczni. Oddali trzy strzały i... wszystkie wylądowały w bramce strzeżonej przez Tomislava Dukę. W 57. minucie gola strzelił Jefferson. Dwanaście minut później Gzira niespodziewanie wyszła na prowadzenie za sprawą Hameda Kone.

Ten sam piłkarz zszokował Hajduka, strzelając drugiego gola w szóstej minucie doliczonego czasu gry.

Gzira, która znajduje się na trzecim miejscu w lidze maltańskiej, sprawiła chyba największą sensację na tym etapie rozgrywek.

We wtorek awans do drugiej rundy eliminacji Ligi Mistrzów wywalczyła Valletta FC, która wyeliminowała Dudelange.

Hajduk Split - Gzira 1:3 (1:0)

Bramki: Jradi 7 - Jefferson 57, Kone 69, 90+6.

Pierwszy mecz: 2:0. Awans: Gzira.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.