MŚ w szermierce: Wszystkie polskie szpadzistki odpadły w 1/32 finału

Wszystkie cztery polskie szpadzistki odpadły w 1/32 finału turnieju indywidualnego szermierczych mistrzostw świata w Budapeszcie. W czwartek zostaną rozdane pierwsze medale.

Najwyżej notowana z Biało-Czerwonych Ewa Trzebińska (AZS AWF Katowice), brązowa medalistka niedawnych mistrzostw Europy, przegrała z siódmą w tej imprezie Włoszką Albertą Santuccio 9:13.

Aleksandra Zamachowska uległa 13:15 starszej od siebie o 16 lat i sklasyfikowanej 22 pozycje niżej w światowym rankingu Estonce Irinie Embrich, wicemistrzyni globu z 2006 roku. Renata Knapik-Miazga (obie AZS AWF Kraków) przegrała z reprezentującą od pięciu lat Brazylię Włoszką Nathalie Moellhausen 12:15, Barbara Rutz (AZS Wratislavia Wrocław) nie sprostała 11. w klasyfikacji szpadzistek Kelley Hurley 7:15.

Amerykanka to tegoroczna mistrzyni swojego kontynentu.

Trzebińską sklasyfikowano na 36. miejscu, 41. była Zamachowska, 45. Knapik-Miazga, a na 53. pozycji uplasowała się Rutz.

W pierwszej rundzie turnieju głównego odpadły też m.in. wicemistrzyni Europy Marie-Florence Candassamy czy dwukrotna mistrzyni globu Włoszka Rossella Fiamingo.

W czwartek o medale walczyć będą również szabliści. Jedyny Polak zgłoszony do MŚ, Jakub Ociński (AZS AWF Katowice), już w poniedziałek odpadł po fazie grupowej i został sklasyfikowany na 142. pozycji.