MŚ w szermierce: Polscy szpadziści bez zwycięstwa w turnieju głównym

Żaden z polskich szpadzistów nie wygrał walki w turnieju głównym i wszyscy trzej na 1/32 finału zakończyli udział w turnieju indywidualnym szermierczych mistrzostw świata w Budapeszcie. W piątek o medale walczyć będą także florecistki.

Radosław Zawrotniak (AZS AWF Kraków) - najwyżej notowany z biało-czerwonych, na 26. pozycji w rankingu światowej federacji (FIE) - przegrał ze sklasyfikowanym sześć lokat niżej Francuzem Ronanem Gustinem 5:15.

Z kolei Mateusz Antkiewicz (AZS AWF Katowice, 67. FIE) uległ plasującemu się dotychczas 10 lokat niżej Chińczykowi Hongjie Songowi 12:13, a Mateusz Nycz (Piast Gliwice, 97. FIE) nie sprostał 52. w klasyfikacji szpadzistów Ukraińcowi Ihorowi Rejzlinowi 10:15.

Antkiewicz zajął 43. miejsce, 52. był Nycz, a tuż za nim sklasyfikowano Zawrotniaka.

W eliminacjach, już we wtorek, odpadł Karol Kostka (Cracovia 1906) i uplasował się na 124. pozycji.

Od 1/32 finału walkę o medale rozpoczną w piątek jeszcze dwie polskie florecistki: Hanna Łyczbińska i Julia Walczyk (obie KU AZS-UAM Poznań).

W czwartek do czołowej "32" zawodów nie udało się przebić żadnej szpadzistce.