Efimienko-Młotkowska: Musimy zrobić dwa pierwsze kroki, by myśleć o Serbii

Inne

– Serbia jest kolejnym krokiem, ale jeśli nie zrobimy tych dwóch pierwszych, czyli nie pokonamy Tajlandii i Portoryko, to nie ma co myśleć o Serbii. Za bardzo nie wybiegamy w przyszłość. Trzeba się skupić na pierwszym meczu, później na drugim i osobno na trzecim. Każdy będzie odrębną historią. Po meczu musimy szybko zamykać temat poprzedniego zespołu i przechodzić do następnego – powiedziała Zuzanna Efimienko-Młotkowska przed turniejem kwalifikacyjnym do igrzysk olimpijskich Tokio 2020.

Polskie siatkarki o awans do igrzysk olimpijskich Tokio 2020 będą rywalizowały na turnieju we Wrocławiu. Zmierzą się kolejno z Portoryko (piątek, 2 sierpnia), Tajlandią (sobota, 3 sierpnia) oraz Serbią (niedziela, 4 sierpnia). Olimpijskie paszporty uzyska tylko najlepsza z tych drużyn.
 
– Będziemy walczyć o to, żeby awansować. Będzie o to niezmiernie trudno, ale każda z nas wie, po co tu jest. Trenujemy ciężko, chcemy wygrać i bardzo marzymy o igrzyskach. Później są mistrzostwa Europy i każda z nas ma w sercu to, że musimy walczyć i się starać. Jesteśmy kopciuszkiem na siatkarskich parkietach, ale mam nadzieję, że damy z siebie wszystko, kibice pomogą i będzie dobrze – przyznała środkowa reprezentacji Polski.
 
Cała rozmowa z Zuzanną Efimienko-Młotkowską w załączonym materiale wideo.
Marta Ćwiertniewicz, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie