Tour de Pologne: Ogłoszono skład reprezentacji Polski

Inne
Tour de Pologne: Ogłoszono skład reprezentacji Polski
fot. PAP

Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski, Paweł Cieślik, Paweł Franczak, Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek i Szymon Rekita wystartują w reprezentacji Polski w 76. Tour de Pologne. Skład biało-czerwonych podał Polski Związek Kolarski.

Weteranem drużyny gospodarzy jest 38-letni Rutkiewicz, który w Tour de Pologne pojedzie po raz siedemnasty. Najlepszy wynik uzyskał w swoim debiucie w 2002 roku, zajmując w klasyfikacji generalnej trzecie miejsce. Po raz ostatni był w czołówce w 2014, gdy wyścig wygrał Rafał Majka, a on sam uplasował się na 11. pozycji.

 

Wyścig odbędzie się w dniach 3-9 sierpnia na trasie z Krakowa do Bukowiny Tatrzańskiej i z udziałem dwóch polskich drużyn - reprezentacji oraz ekipy CCC. Swój udział potwierdził m.in. Rafał Majka (Bora-Hansgrohe). Niewykluczony jest start ubiegłorocznego triumfatora Michała Kwiatkowskiego (Ineos), który obecnie ściga się w Tour de France.

 

Skład reprezentacji Polski na 76. Tour de Pologne:

 

Marek Rutkiewicz, Maciej Paterski, Paweł Cieślik (wszyscy Wibatech Merx Wrocław), Paweł Franczak (Voster ATS Team), Adrian Kurek, Jakub Kaczmarek (obaj Hurom BDC Development), Szymon Rekita (Leopard Pro Cycling); rezerwowi: Marceli Bogusławski (Wibatech Merx Wrocław), Sylwester Janiszewski (Voster ATS Team), Alan Banaszek (Caja Rural-Seguros RGA).

AŁ, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie