W czasie tegorocznego XVII Memoriału Wagnera po raz kolejny kibicujemy nie tylko siatkarzom, lecz również bezdomnym psiakom i kociakom. Wraz z akcją "Karmimy Psiaki" zorganizowana będzie zbiórka karmy dla podopiecznych schroniska Psie Pole w Racławicach. Tak jak ostatnio, karmę można będzie przynieść na stoisko w czasie imprezy. W tym roku istnieje również możliwość zamówienia karmy online w charytatywnym sklepie fundacyjnym, z którego 100% zysku przekazywane jest na pomoc zwierzakom w schroniskach.
 
Pamiętajcie, że nawet jeśli nie dacie rady wpaść na Memoriał, to wciąż możecie wysłać karmę. Każdy kilogram się liczy. W zeszłym roku uzbierano na wydarzeniu prawie 700 kg karmy. To czy uda się pobić ten wynik zależy od każdego z Was.
 
Akcja Karmimy Psiaki to inicjatywa stworzona przez Fundację Sarigato. Ma na celu kształtowanie odpowiedzialnych postaw społecznych wobec psiaków i kociaków oraz pomoc bezdomnym czworonogom w schroniskach. Na stałe pomaga 16 schroniskom z całej Polski, a łącznie do tej pory wsparła ponad 60 placówek. Wspiera finansowo schroniska, opłacając leczenie ich podopiecznych i kupując wyposażenie oraz karmę dla zwierząt, Do tej pory przekazała na ich rzecz niemal 40 ton karmy. Akcja Karmimy Psiaki troszczy się również o poprawę losu bezdomnych psiaków i kociaków promując odpowiedzialną i świadomą adopcję. Prowadzi działania edukacyjne, organizuje kampanie społeczne i szuka domów dla bezdomnych zwierzaków. Od początku trwania akcji znalazła kochających opiekunów dla 793 Psiaków. Od 2016 roku działa także fundacyjny sklep zoologiczny Karmimy Psiaki, z którego 100% zysku przeznaczone jest na pomoc bezdomnym zwierzętom. 
 
Przypomnijmy, że XVII Memoriał Huberta Jerzego Wagnera rozpocznie się w czwartek 1 sierpnia i potrwa do soboty 3 sierpnia 2019 roku. Mecze rozgrywane będą w Tauron Arenie Kraków, a stolica Małopolski już po raz piąty będzie miastem-gospodarzem najlepszego towarzyskiego turnieju siatkarskiego świata. Obok biało-czerwonych zagrają także Brazylijczycy, Serbowie i reprezentacja Finlandii. Tuż po zakończeniu Memoriału Polacy zagrają o przepustkę do igrzysk w Tokio z Francją, Słowenią i Tunezją, a turniej będzie rozgrywany w Gdańsku. Oznacza to, że Memoriał będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed walką o igrzyska, która rusza już 9 sierpnia.