Szef prestiżowej organizacji potwierdza: KSW chce wypożyczyć gwiazdę

Sporty walki
Szef prestiżowej organizacji potwierdza: KSW chce wypożyczyć gwiazdę
fot. PAP

Nie tak dawno współwłaściciel największej polskiej organizacji MMA przyznał, że chciałby doprowadzić do walki jednego z mistrzów KSW z czołowym zawodnikiem Bellatora. Te informacje potwierdził szef amerykańskiej federacji Scott Coker.

Współpraca KSW z Bellatorem od jakiegoś czasu chodziła po głowie włodarzom polskiej organizacji. Czy niedługo doczekamy się pierwszych efektów? 14 września odbędzie się jubileuszowa gala KSW 50 w Londynie, na której wystąpią m.in. Roberto Soldic (16-3, 14 KO, 1 SUB). Chorwat nie ma jeszcze przeciwnika, ale wyrazić chęć skrzyżowania z jednym z najbardziej rozpoznawanych zawodników Bellatora Paulem Daleyem (41-17-2, 32 KO). 

 

Cokerowi podoba się ten pomysł, lecz ma pewne wątpliwości.

 

- Z przyjemnością byśmy to zrobili, ale może być problem z terminem. On [Martin Lewandowski - przyp.red.] potrzebuje go na wrzesień, a my jesteśmy dość zajęci na Wyspach Brytyjskich. Ledwo co ogłosiliśmy walkę Michaela Page'a. On chce Daleya, ale być może Paul powalczy u nas w październiku, więc spróbujemy to rozwiązać - powiedział w rozmowie z "fansided.com".

 

Szef Bellatora optymistycznie zapatruje się na współpracę z KSW.

 

- Myślę, że dojdziemy do porozumienia. Rozmawiamy o tym od nawet dwóch lat. Powtarzam ludziom, by pozostali cierpliwi, ponieważ my mamy swoje interesy, a on również ma swoje. Jeśli terminy będą się zgadzały, to nic nie będzie stało na przeszkodzie. Szanuję go jako promotora i postrzegam go jako dobrego biznesmena. Chciałbym z nim współpracować - dodał.

 

Daley, o którego zabiega KSW, ma na koncie 60 walk. Jest znany z potężnego uderzenia, gdyż aż 32 razy nokautował przeciwników.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze