MŚ w pływaniu: Wojdak nie awansował do finału 800 m kraulem

Wojciech Wojdak miał 13. czas eliminacji (7.50,64) i nie awansował do finału rywalizacji na 800 m stylem dowolnym podczas pływackich mistrzostw świata w południowokoreańskim Gwangju. Dwa lata temu w Budapeszcie Polak zdobył w tej konkurencji srebrny medal.

Wojdak był jedynym polskim medalistą poprzednich MŚ. By we wtorek znaleźć się w finale musiałby popłynąć o 2,52 szybciej. Najlepszy czas w eliminacjach miał Włoch Gregorio Paltrinieri - 7.45,70.

W porannej sesji przepadli także pozostali biało-czerwoni. Na 200 m stylem motylkowym brązowy medalista MŚ 2015 w Kazaniu Jan Świtkowski był 21. - 1.57,58, taką samą lokatę na 200 m kraulem zajęła Aleksandra Polańska - 2.00,34, a na 50 m stylem klasycznym Jan Kałusowski zajął 39. miejsce - 28,26.

Sesja wieczorna rozpocznie się o godzinie 13.00 czasu polskiego.