Niemcy za burtą, Polacy walczą o mundial! Transmisje w Polsacie Sport Extra

To był horror, który miał szczęśliwe zakończenie dla Polaków. W rozgrywanym w Moskwie turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata w beach soccerze Polacy w 1/8 finału pokonali po dogrywce reprezentację Niemiec 3:2. W kolejnej rundzie biało-czerwoni zmierzą się z Portugalią, Białorusią i Włochami. Pierwszym rywalem będą Włosi, z którymi w fazie grupowej przegraliśmy 1:4. Wszystkie mecze środowe na żywo w Polsacie Sport Extra.

- Piłka nożna to taka gra, w której dwudziestu dwóch mężczyzn biega za piłką, a na końcu i tak wygrywają Niemcy - stwierdził swego czasu Gary Lineker i te słowa na stałe weszły do futbolowego słownika. Z jednym tylko, ale za to istotnym „ale” - ta uwaga nie dotyczy piłki nożnej plażowej.

Ostatni raz Polacy pokonali „na piasku” reprezentację Niemiec ponad siedem lat temu. Wtorkowy mecz był dla obu ekip bardzo istotny - przegrany na tym etapie definitywnie tracił szanse na awans do finałów mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Asuncion od 21 listopada do 1 grudnia 2019 roku.

Perfekcyjny aut „Jesiona”

Spotkanie w moskiewskim Parku Łużniki znakomicie rozpoczęło się dla podopiecznych Marcina Stanisławskiego. Polacy objęli prowadzenie już w 5. minucie po skutecznie wykonanym rzucie karnym przez Daniela Barana. Jednobramkowe prowadzenie utrzymywało się przez dwie tercje. W 28. minucie Niemcy zdołali wyrównać po fantastycznie wykonanym rzucie wolnym przez Christiana Biermanna. Niespełna cztery minuty później Karim Madani odegrał do Macieja Daniluka, a ten umieścił piłkę w bramce Mariusa Ebenera i Polacy ponownie wyszli na prowadzenie.

Niestety, na 41 sekund przed końcem trzeciej tercji do wyrównania doprowadził Sascha Weirauch po precyzyjnym strzale z rzutu wolnego. W tej sytuacji zwyciężcę miała wyłonić trzyminutowa dogrywka. W niej w 84. sekundzie gola strzelił Jakub Jesionowski, który po podaniu z autu Madaniego uprzedził Ebenera i technicznym strzałem głową umieścił piłkę w bramce. Niemcy mogli jeszcze doprowadzić do rzutów karnych, ale w samej końcówce Biermann trafił w słupek.

- Już dawno nie pamiętam takiej euforii po zwycięstwie. Teraz mamy wszystko w naszych rękach nogach - mówił po meczu szczęśliwy Jakub Jesionowski. - Ten wariant rozegrania autu mieliśmy dokładnie przećwiczony i rozrysowany przed meczem. Sytuacja sprzyjała, aby ten stały fragment rozegrać w ten sposób i najważniejsze, że wpadło - dodał na zakończenie strzelec zwycięskiego gola.

Pięć miejsc dla Europy

Po rozegraniu 1/8 finału w walce o awans do finałów beachsoccerowego Mundialu pozostało osiem zespołów, które zostały przydzielone do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewnią sobie bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata. Zespoły z trzecich miejsc zagrają mecz o piątą lokatę, a zwycięzca tego spotkania zapewni sobie ostatnie miejsce w finałach MŚ.