Nieudany debiut Griezmanna. Barcelona przegrała z Chelsea

Chelsea wygrała z Barceloną 2:1 w pierwszym spotkaniu towarzyskiego turnieju Rakuten Cup. Gole dla ekipy "The Blues" strzelili Tammy Abraham oraz Ross Barkley, a dla Hiszpanów trafił Ivan Rakitić. W szeregach "Dumy Katalonii" zadebiutowali między innymi Antoine Griezmann czy Frenkie de Jong.

Barcelona szybko, bo już w po kilkudziesięciu sekundach meczu mogła wyjść na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego nad bramką uderzył jednak Oriol Busquets. W 15. minucie swojej okazji szukał Ousmane Dembele, ale podanie Griezmanna w kierunku rodaka skutecznie przechwycił Kepa.

Kilka minut później Chelsea powinna wyjść na prowadzenie. Uderzenie Christiana Pulisicia odbił Marc-Andre ter Stegen i Tammy Abraham dobił z bliska ten strzał, jednak zrobił to niecelnie. Co nie udało mu się wtedy, wyszło Anglikowi w 34. minucie. Błąd w wyprowadzeniu piłki Sergio Busquetsa wykorzystał właśnie Abraham, który minął niemieckiego golkipera Barcelony i strzelił gola na 1:0.

Pod koniec pierwszej połowy z ostrego kąta strzelił Griezmann, ale uderzył ponad bramką. W przerwie meczu Ernesto Valverde dokonał aż 11 zmian i gdy wydawało się, że Chelsea lada chwila podwyższy prowadzenie, to właśnie Barcelona zaczęła grać znacznie lepiej.

W 55. minucie indywidualną akcją popisał się Carles Perez, jednak Kepa nie miał problemu z obroną jego strzału. Podobnie zresztą jak kilka chwil później, jednak raz jeszcze młody piłkarz Barcelony nie potrafił pokonać rodaka. Z dystansu swojej szansy szukał też między innymi Carles Alena, lecz były golkiper Athletiku Bilbao efektownie obronił jego strzał.

Chelsea ograniczała się do kontrataków i w 78. minucie była bliska strzelenia gola na 2:0. W bardzo dobrej sytuacji znalazł się Michy Batshuayi, ale Neto nie dał się zaskoczyć. Pierwszy raz jako golkiper Barcelony musiał wyjąć piłkę z siatki w 81. minucie spotkania. Z dystansu bardzo dokładnym strzałem popisał się Ross Barkley i "The Blues" wyszli na dwubramkowe prowadzenie.

W doliczonym czasie gry piękne trafienie zanotował Ivan Rakitić. Reprezentant Chorwacji pokonał Kepę potężnym strzałem z dystansu. Jak okazało się po chwili, były zawodnik Schalke czy Sevilli ustalił tym samym wynik spotkania.

FC Barcelona - Chelsea FC 1:2 (0:1)
Bramki: Rakitić 90 - Abraham 34, Barkley 81

FC Barcelona: Marc-Andre ter Stegen (46. Neto) - Sergi Roberto (46. Carles Alena), Gerard Pique (46. Jean-Clair Todibo), Samuel Umtiti (46. Clement Lenglet), Jordi Alba (46. Guillem Jaime) - Sergio Busquets (46. Ivan Rakitić), Ricard Puig (46. Frenkie de Jong), Alex Collado (46. Malcom), Oriol Busquets (46. Nelson Semedo) - Ousmane Dembele (46. Carles Perez Sayol), Antoine Griezmann (46. Rafinha)

Chelsea FC: Kepa - Cesar Azpilicueta (71. Tiemoue Bakayoko), David Luiz (46. Kurt Zouma), Andreas Christensen (46. Fikayo Tomori), Emerson (46. Marcos Alonso) - Jorginho (71. Danny Drinkwater), Mateo Kovacić (71. Davide Zappacosta) - Pedro (71. Michy Batshuayi), Mason Mount (60. Ross Barkley), Christian Pulisic (60. Olivier Giroud) - Tammy Abraham (60. Kennedy)