Eliminacje MŚ w beach soccerze: Polacy znowu ulegli Włochom

Polakom nie udało się zrewanżować reprezentacji Włoch za porażkę w pierwszej fazie grupowej eliminacji MŚ w beach soccerze. Podopieczni Marcina Stanisławskiego tym razem przegrali 1:3 i są pod ścianą przed kolejnymi spotkaniami z Portugalią i Białorusią w drugiej fazie grupowej.

We wtorek w rozgrywanym w Moskwie turnieju eliminacyjnym do mistrzostw świata w beach soccerze Polacy w 1/8 finału pokonali po dogrywce reprezentację Niemiec 3:2. Wtorkowy mecz był dla obu ekip bardzo istotny - przegrany na tym etapie definitywnie tracił szanse na awans do finałów mistrzostw świata, które zostaną rozegrane w Asuncion od 21 listopada do 1 grudnia 2019 roku. Wygrany grał dalej.

W kolejnej rundzie biało-czerwoni mieli zmierzyć się z Portugalią, Białorusią i Włochami. Pierwszym rywalem byli Włosi, z którymi w fazie grupowej przegraliśmy 1:4.

W środowe popołudnie w stolicy Rosji w spotkanie lepiej weszli podopieczni Marcina Stanisławskiego. Już po trzech minutach prowadziliśmy 1:0 po świetnym, choć równie szczęśliwym strzale z dystansu Daniela Barana. Piłkę do siatki przepuścił Simone del Mestre, który zrehabilitował się już chwilę później. Bramkarz Włochów kilka razy podbił sobie futbolówkę i kropnął nie do obrony z dystansu. Było 1:1.

Taki wynik nie utrzymał się jednak nawet do końca pierwszej tercji, bo w końcówce Paolo Palmacci wysunął Italię na prowadzenie uderzeniem z rzutu wolnego. Polacy przystąpili do odrabiania strat w drugiej odsłonie, ale szczęśliwie bronił włoski golkiper. W końcówce to rywale byli bliżej gola i podwyższenia prowadzenia na 3:1, ale nie wykorzystali błędów reprezentantów Polski.

W trzeciej tercji każda z drużyn miała swoje szanse i każda z nich na początku ostemplowała słupek. Nikt nie potrafił jednak przełamać impasu strzeleckiego. Włosi kilka razy byli o włos od trafienia do bramki, ale pudłując w doskonałych sytuacjach podawali tlen biało-czerwonym. Ci mieli swoje okazje - strzały Jakuba Jasionowskiego i Filipa Gaca nie wpadły jednak do siatki. Wreszcie na dwie minuty przed końcem Gabriele Gori dobił Polaków, którzy nie byli już w stanie wrócić do żywych od stanu 1:3.

Po rozegraniu 1/8 finału w walce o awans do finałów beachsoccerowego Mundialu pozostało osiem zespołów, które zostały przydzielone do dwóch grup czterozespołowych. Dwie najlepsze ekipy z każdej grupy zapewnią sobie bezpośredni awans do finałów mistrzostw świata. Zespoły z trzecich miejsc zagrają mecz o piątą lokatę, a zwycięzca tego spotkania zapewni sobie ostatnie miejsce w finałach MŚ.

Polska - Włochy 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Bramki: Baran (3') - del Mestre (6'), Palmacci (10'), Gori (35')