Liga Europy: "Wielbłąd" Pietrowskiego wykorzystany przez napastnika z Rygi (WIDEO)

Nie tak wyobrażali sobie początek meczu z Riga FC w Gliwicach kibice Piasta. W 22. minucie gry karygodny błąd w środkowej strefie popełnił Marcin Pietrowski, wypuszczając piłkę wybiegającemu na wolne pole Romanowi Debelce. Napastnik drużyny przeciwnej nie pomylił się w sytuacji sam na sam i po minięciu Frantiska Placha otworzył wynik spotkania. Nie był to ostatni błąd podopiecznych Waldemara Fornalika w tym spotkaniu. Po samobójczym golu Urosa Koruna w końcówce, zakończyło się ono wynikiem 3:2.

Piast był bardzo rozgoryczony ze względu na okoliczności odpadnięcia z eliminacji Ligi Mistrzów na rzecz BATE Borysów. Na przestrzeni dwumeczu mistrz Polski zaprezentował się bowiem dobrze, jego gra mogła się podobać i jedynie przez błędy oraz dwa stracone gole w końcówce rewanżu do następnej fazy awansowała drużyna z Białorusi.

Wydawało się więc, że podrażniona ekipa Fornalika nie będzie miała problemów z uporaniem się z Riga FC, jednak w 22. minucie meczu w Gliwicach stare demony dały o sobie znać. W środkowej strefie boiska jeden z gości założył pressing na Pietrowskim, który zdezorientowany szukał podaniem własnego bramkarza. We wszystkim zorientował się jednak Debelko i popędził w kierunku zagranej z niewielką siłą futbolówki.

Ukrainiec był przy niej szybciej niż słowacki bramkarz i nie miał problemów z minięciem go, a następnie otworzeniem wyniku meczu strzałem do pustej bramki. Strata gola obciąża konto 31-letniego Pietrowskiego, który zagraniem między bramkarza a napastnika zaliczył tak naprawdę niechlubną "asystę".

Później Piast wziął jednak sprawy w swoje ręce i strzelił niżej notowanemu rywalowi trzy gole. W 86. minucie kibice w Gliwicach po raz kolejny przecierali oczy ze zdumienia... W pozornie niegroźnej sytuacji zgrania piłki głową w kierunku Placha szukał Korun i nie zauważył, że jego kolega z drużyny biegnie w jego stronę. W rezultacie przelobował własnego bramkarza i zmniejszył zaliczkę mistrzów Polski przed rewanżem w Rydze.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2019/2020 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.