Puchar Gubernatora: Pewne zwycięstwo Polek nad Belgią

Reprezentacja Polski siatkarek pokonała Belgię 3:0 (26:24, 25:21, 25:20) w swoim drugim meczu turnieju o Puchar Gubernatora w Kaliningradzie. Rywalki zdołały zagrozić naszej drużynie jedynie w pierwszym secie. W piątek podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Rosjankami.

Pierwsza partia rozpoczęła się od fragmentu wyrównanej gry. Z akcji na akcję coraz bardziej uwidaczniała się przewaga naszego zespołu. W pewnym momencie Biało-Czerwone prowadziły aż pięcioma punktami (16:11). W końcówce przytrafił im się jednak przestój, który pozwolił rywalkom zniwelować przewagę (23:23). Ostatecznie to jednak Polki rozstrzygnęły premierową odsłonę na swoją korzyść (26:24).

Podobnie wyglądał początek drugiego seta. Dopiero przy stanie 5:5 Belgijkom udało się zanotować serię i odskoczyć na trzy punkty. Na tym się jednak nie skończyło. Rywalki poszły za ciosem i powiększyły przewagę do pięciu "oczek". Wydawało się, że to pozwol im prowadzić spokojnie grę w dalszej części seta. Wtedy do głosu doszły jednak Biało-Czerwone i po udanym pościgu wygrały kolejną partię 25:21.

W trzeicje odsłonie Polki szybko wyszły na czteropunktowe prowadzenie. Co prawda w połowie seta Belgijki zdołały zbliżyć się do nich na 10:9, lecz nie zdeprymowało to siatkarek Jacka Nawrockiego. Pewnie zwyciężyły 25:20.

To pierwsze zwycięstwo Biało-Czerwonych na tym turnieju. W piątek zagrają z gospodyniami, reprezentacją Rosji.

Polska - Belgia 3:0 (26:24, 25:21, 25:20)

Polska: Joanna Wołosz, Klaudia Alagierska, Martyna Grajber, Malwina Smarzek-Godek, Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Magdalena Stysiak, Paulina Maj-Erwardt (L) oraz Marlena Kowalewska, Aleksandra Wójcik
Trener: Jacek Nawrocki

Belgia: Ilka Van de Vyver, Marlies Janssen, Celine Van Gestel, Kaja Grobelna, Dominika Sobolska, Britt Herbots, Jodie Guilliams (L) oraz Manon Stragier, Karolina Goliat
Trener: Gert Vande Broek, Elise van Sas