Fortuna 1 Liga: Beniaminek pierwszym liderem po hat-tricku Afgańczyka

Reprezentant Afganistanu Omran Haydary strzelił trzy gole dla Olimpii Grudziądz, która została pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi w sezonie 2019/2020. Prowadzony przez nowego szkoleniowca Ivana Djurdjevicia Chrobry Głogów wyjechał z Grudziądza z pięciobramkowym bagażem.

Mecz w Grudziądzu stał pod znakiem debiutów. Djurdjevic prowadził po raz pierwszy głogowian w oficjalnym meczu, a Haydary grał swoje premierowe spotkanie w Fortuna 1 Lidze. Reprezentant Afganistanu trafił do Polski z Holandii i obok Jakuba Łukowskiego miał być największym wzmocnieniem linii ofensywnej beniaminka.

Olimpia wróciła do Fortuna 1 Ligi z przytupem, deklasując Chrobrego aż 5:0. Strzelanie rozpoczął w pierwszej połowie Haydary, który do bramki strzeżonej przez Mateusza Abramowicza trafił w 24. i 32. minucie. Do przerwy grudziądzanie prowadzili jednak trzema bramkami, bo w samej końcówce pierwszej odsłony z karnego trafił Łukowski.

Wynik podwyższył jeszcze w drugiej części gry Haydary, który skompletował pierwszego hat-tricka w tym sezonie. Na piętnaście minut przed końcem Afgańczyk mógł więc z czystym sumieniem opuścić plac, gry, a w jego miejsce pojawił się kolejny nowy nabytek - Joao Criciuma. To Brazylijczyk ustalił rezultat na 5:0.

Tym samym Olimpia została pierwszym liderem Fortuna 1 Ligi 2019/2020.

Olimpia Grudziądz - Chrobry Głogów 5:0 (3:0)
Bramki: Omran Haydary 24, 32, 68, Jakub Łukowski 45 (k), Joao Criciuma 89