Lisek, Bukowiecki i Haratyk wystartują w warszawskim Parku Fontann

Inne
Lisek, Bukowiecki i Haratyk wystartują w warszawskim Parku Fontann
fot. Cyfrasport

Już w niedzielę odbędzie się druga edycja mityngu lekkoatletycznego w Multimedialnym Parku Fontann w Warszawie. W stolicy zobaczymy takie gwiazdy jak Piotr Lisek, Konrad Bukowiecki czy też Michał Haratyk. Transmisja z zawodów w Polsacie Sport Extra.

Plenerowy mityng po raz drugi zagości do Multimedialnego Parku Fontann. W tym roku kibice będą mogli zobaczyć m.in. Liska, który w tym roku już dwukrotnie bił rekord Polski w skoku o tyczce. Obecnie najlepszy jego wynik to 6.02 m.

- Emocji nie zabraknie, a mnie skacze się szczególnie dobrze, gdy widzowie są blisko. Liczę, że warszawiacy tłumnie przybędą na mityng, a ten będzie stał na wysokim poziomie - powiedział polski tyczkarz. Jego rywalem będzie m.in. mistrz świata z Pekinu z 2015 roku, Shawnacy Barber.

W drugiej konkurencji, pchnięciu kulą zobaczymy pojedynek dwóch obecnie najlepszych polskich zawodników, Bukowieckiego oraz Haratyka. W Warszawie wystąpi również mistrzyni Europy z 2018 roku, Paulina Guba.

Tyczka i kula to konkurencje, które łatwo zorganizować w miejskim otoczeniu. Dzięki temu możemy pokazać to, co mamy najlepsze, czyli światową lekkoatletykę – stwierdził wiceprezes ds. organizacyjnych i międzynarodowych Warszawsko-Mazowieckiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki Tomasz Majewski.

Transmisja zawodów Gwiazdy na Warszawskich Fontannach 2019 w niedzielę od godziny 16.30 w Polsacie Sport Extra.

IM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze