WTA w Jurmale: Kawa awansowała do półfinału

Katarzyna Kawa awansowała do półfinału turnieju WTA na kortach ziemnych w łotewskiej Jurmale (pula nagród 250 tysięcy euro), co jest jej największym sukcesem w karierze. W 1/4 finału polska tenisistka gładko pokonała Francuzkę Chloe Paquet 6:2, 6:2.

26-letnia Kawa, której rozwój kariery mocno skomplikowały kontuzje, po przebrnięciu kwalifikacji na Łotwie zadebiutowała w fazie głównej gry pojedynczej turnieju rangi WTA. Zajmująca obecnie 194. miejsce w rankingu światowym Polka wygrała w niej już trzy mecze.

Piątkowy pojedynek ze 156. w rankingu WTA Paquet, która wcześniej wyeliminowała niespodziewanie rozstawioną z "dwójką" swoją rodaczkę Caroline Garcię, trwał niespełna godzinę i 10 minut.

Oba sety miały podobny przebieg. Od stanu 2:2 w pierwszej i drugiej partii Kawa wygrywała już kolejne gemy.

W poprzedniej rundzie Polka też nie miała kłopotów z awansem, pokonała wówczas Chorwatkę Janę Fett 6:3, 6:0.

Rywalką Kawy w półfinale będzie Amerykanka Bernarda Pera, która wygrała z Serbką Niną Stojanovic 4:6, 6:4, 6:3.

Kawa występuje w Jurmale również w deblu, razem z Ankitą Rainą z Indii. W piątkowy wieczór wystąpi w ćwierćfinale.

W czerwcu Kawa dotarła do trzeciej (ostatniej) rundy kwalifikacji wielkoszlemowego Wimbledonu, ale przegrała wówczas z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse.