ICC: Dziesięć goli w derbach Madrytu. Real na kolanach

W meczu International Champions Cup Atletico Madryt rozbiło Real Madryt 7:3. Pomimo rangi towarzyskiej spotkania nie zabrakło walki oraz czerwonych kartek. Katem "Królewskich" został Diego Costa, który strzelił cztery gole. Został również wyrzucony z boiska za niesportowe zachowanie.

Real w bieżącej edycji ICC rozczarowuje. Po porażce z Bayernem Monachium oraz remisem w regulaminowym czasie gry z Arsenalem drużyna Zinedine'a Zidane'a na MetLife Stadium w Nowym Jorku podejmowała Atletico. Mecze z odwiecznym rywalem niezależnie od rangi meczu budzą wiele emocji i tak było tym razem.

Pierwszego gola Real stracił już w 43 sekundzie spotkania. Autorem trafienia był Diego Costa, który tego wieczora do siatki trafił czterokrotnie. Piękną podaniem do Brazylijczyka z hiszpańskim paszportem popisał się nowy nabytek klubu Joao Felix.

Młody Portugalczyk ponownie dał o sobie znać siedem minut później. Były piłkarz Benfiki Lizbona podwyższył prowadzenie Atletico, strzelając tym samym swojego pierwszego gola dla "Los Colchoneros". Do przerwy Real przegrywał pięcioma bramkami, a sam Diego Costa schodził do szatni z hat-trickiem.

Po przerwie duet Costa-Felix ponownie dał o sobie znać. Rosły napastnik zdobył kolejną bramkę, a młody Portugalczyk znowu mu w tym asystował.

W ostatnich trzydziestu minutach nastąpiło wiele zmian w drużynach i to właśnie wtedy "Królewscy" zaczęli grać lepiej. Nacho, Karim Benzema oraz Javier Sanchez swoimi trafieniami ratowali honor Realu. Atletico odpowiedziało jednym golem Vitolo.

W 65. minucie doszło do sporej awantury na murawie. Dani Carvajal sfaulował Thomasa Lemara, co bardzo nie spodobało się Diego Coscie, który sam postanowił wymierzyć sprawiedliwość na zawodniku Realu. Po tym, jak napastnik Atletico kopnął Hiszpana, panowie wdali się w bójkę, która zgromadziła większość obecnych na boisku piłkarzy. Po uspokojeniu sytuacji sędzia ukarał obydwu piłkarzy czerwonymi kartkami.

Po sromotnej porażce Real wraca do Europy. Już we wtorek zmierzy się z Tottenhamem w ramach Audi Cup. Cały turniej na antenach Polsatu Sport.

Real Madryt - Atletico Madryt 3:7 (0:5)
Bramki: Nacho 59, Benzema 85 (k.), Sanchez 89 - Diego Costa 1, 28, 45 (k.), 51, Felix 8, Correa 19, Vitolo 70

Czerwone kartki: Carvajal 65 (za niesportowe zachowanie) - Diego Costa 65 (za niesportowe zachowanie)

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA INTERNATIONAL CHAMPIONS CUP

28.07.2019 godz. 21:00: AC Milan - Benfica Lizbona (Gillette Stadium, USA) - Polsat Sport

03.08.2019 godz. 18:30: Manchester United - AC Milan (Principality Stadium, Cardiff, Walia) - Polsat Sport

04.08.2019 godz. 16:00: Tottenham Hotspur - Inter Mediolan (Tottenham Hotspur Stadium, Londyn Anglia) - Polsat Sport

10.08.2019 godz. 18:00: Atletico Madryt - Juventus Turyn (Friends Arena, Sztokholm, Szwecja) - Polsat Sport

W okresie wakacyjnym na kanałach Polsat Sport Premium nie brakuje emocji i wielkich wydarzeń sportowych. W sierpniu widzowie obejrzą starcie klubowych gigantów poprzedniego sezonu, czyli mecz o Superpuchar Europy Liverpool FC – Chelsea. W obu kanałach Polsat Sport Premium są również emitowane wszystkie najlepsze mecze Ligi Mistrzów sezonu 2018/2019, a także historyczne finały tych rozgrywek. Tylko na kanałach Polsat Sport Premium można było zobaczyć na żywo wszystkie mecze Copa America.