Najlepsze akcje Leona w debiucie w reprezentacji Polski (WIDEO)

Towarzyskim spotkaniem z Holandią w Opolu rozpoczęła się przygoda Wilfredo Leona z reprezentacją Polski. Pierwszy krok był całkiem udany – przyjmujący był jednym z wyróżniających się zawodników na parkiecie. Zobacz najlepsze akcje Leona w debiutanckim występie w polskich barwach.

Leon pojawił się na parkiecie w podstawowym składzie reprezentacji Polski w meczu przeciwko Holendrom i tym samym zadebiutował w biało-czerwonych barwach. Pochodzący z Kuby zawodnik musiał odbyć dwuletnią karencję, która minęła 24 lipca.

Przyjmujący dobrze zaprezentował się w swym pierwszym występie. Zagrał tylko w dwóch pierwszych setach, bo w dwóch kolejnych zagrała zupełnie inna szóstka. Leon wywalczył 9 punktów – 8 w ataku (73% skuteczności) + 1 zagrywką. W pierwszej odsłonie nie mógł jeszcze trafić z zagrywką, ale już na początku drugiej popisał się asem serwisowym.

Generalnie jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza z kibiców. Dziękuję im bardzo. Wiem, że nie był to mój najlepszy mecz, ale nie było też tak źle. Mogłem nieco lepiej serwować – przyznał po meczu w rozmowie z Łukaszem Kadziewiczem.

Polscy siatkarze wygrali z Holendrami 3:0 (25:20, 25:19, 25:22), a w dodatkowym secie również pokonali rywali – 25:21.

Najlepsze akcje Wilfredo Leona w debiucie w reprezentacji Polski w załączonym materiale wideo.